umay Logo

Neredeyiz

Etimesgut ve Sincan

+90 552 714 29 98 - +90 507 788 13 08

Hemogram

Hemogram testi sayesinde kandaki hücre gruplarının normal sayı aralığı ile hastanın hücre sayısı kıyaslanır. Bazı patolojik durumlarda ortaya çıkan hücreler ya da bu hücrelerin sayıca artışı ile hastalıklara tanı konulabilir.

Biyokimya

Biyokimya Analizörü: Hayvan türlerine ve yaşa göre kan serumu ve/veya plazmasından rutin ve araştırma amaçlı biyokimyasal tetkiklerin yüksek kesinlik ve güvenirlik sınırları içerisinde yapılabilmesini sağlayan kompakt bir cihazdır.

Enzim ve Hormon Cihazı

Hayvan sahiplerinin endokrin endokrin bir bezin fonksiyonu hakkında bilgi edinebilmek için hormon analizlerinin yapılması büyük önem taşır.

CR Röntgen

Röntgen cihazlarında bir sonraki adım CR (Computed Radiology) yönteminin kullanılmaya başlanmasıdır. Bu yöntemde, kaset ve X-Isınına duyarlı film ve bu filmin banyo edilmesi yerine, X-Isınına duyarlı bir çeşit hafıza birimi, kaset seklinde hazırlanarak röntgen cihazlarındaki film kasetlerinin yerini almıştır.

Ultrason

Ultrason, yüksek frekanslı ses dalgalarının kullanıldığı bir görüntüleme yöntemidir. Bilinen hiçbir yan etkisi olmadığı için özellikle hamilelik sırasında en çok tercih edilen görüntüleme yöntemidir.

İdrar Tahlil Cihazı

Özel kimyasal maddeler ile kaplanmış bir plastik çubuğun idrar içine daldırılarak idrardaki renk değişimlerinin incelenmesi işlemidir. Bu renk değişimlerine göre idrarda bulunan maddelerin miktarları tespit edilmekte ve normal olup olmadığı araştırılmaktadır.

Yoğun Bakım Kabini

Yaşamsal fonksiyonları bozulmuş ve yaşamsal risk taşıyan kritik hastalara yaşamsal desteğin verildiği ve ileri teknoloji ile donatılmış kabinlerdir.

Mikroskop

Mikroskop, çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük canlı veya cansız maddeleri incelememizi sağlayan optik bir araçtır. Küçük objeleri görmede gözün görme sınırlarını genişletici bir rol oynar. Ökaryotik organizmalar ve bakteriler mikrometre, virüsler nanometre, atom ve moleküller de angstrom olarak ölçülmektedir.

Elektro Koter

Elektrokoter cihazları elektrik enerjisi (alternatif ya da doğru akım) kullanılarak termal koterizasyon yapmaya yarar. Elektrokoter cihazı 100-1200 oC sıcaklık oluşturabilir. Koter kalemlerinin ince, kalın, uzun, kısa, loop şeklinde uçları vardır ve değiştirilebilir. Başlıca iki çeşit elektrokoter vardır. Unipolar (monopolar) ve bipolar.

Santrifüj

Santrifüj, genellikle elektrikli bir motor yardımıyla sabit eksenli, dairesel dönme hareketi gerçekleştiren bir laboratuvar aletidir. Santrifüj aletinin yüksek devir sayısı, içerisine yerleştirilen karışımların çökelme prensibine göre ayrılmasını sağlar.

Gaz Anestezi Cihaz ve Hasta Takip Monitörü

Gaz anestezisi güvenli bir anestezi sistemidir. Gaz, hayvana bir cihaz aracılığı ile oksijen ile karıştırılarak belirli bir oranda verilir. Ameliyat esnasında gaz miktarını düşürüp yükseltmek gerekebilir.

Tüm Gerekli Laboratuvar Malzemeleri

Veteriner kliniklerimiz, modern tıbbın gerektirdiği tüm ekipman ve malzemelere sahiptir. Kan testleri, doku analizleri, görüntüleme teknikleri ve cerrahi müdahaleler gibi geniş bir yelpazede hizmet vermek için gerekli olan her şeyi içeren eksiksiz bir laboratuvar altyapımız bulunmaktadır. Hayvan dostlarınızın sağlığına yönelik güvenilir ve etkili hizmetler sunmak için her zaman hazırızç