umay Logo

Neredeyiz

Etimesgut ve Sincan

+90 552 714 29 98 - +90 507 788 13 08

Eryaman Veteriner

Eryaman Veteriner

Eryaman Veteriner

Eryaman veteriner deyince akla ilk gelen klinik Umay Veteriner Kliniğidir. Yeşilova, Eryaman semtinde hizmet veren kliniğimiz, öncelikle minik dostlarımızın sağlıklı, konforlu ve mutlu yaşamalarını amaçlar. Bu sayede sizlere ve dostlarınıza kaliteli ve üstün hizmet verebilmek için hijyenik, bakımlı, özenli ve detaylı tedaviye önem veriyoruz.

Eryaman Umay Veteriner Kliniğinde; hemogram, dijital röntgen (CR), yoğun bakım ünitesi gibi birçok teknolojik cihaz ve donanımımızla sizin ve minik dostlarımızın her zaman yanındayız. Bu teknolojik cihazlar ve uzman hekim kadromuzla bize teslim ettiğiniz dostlarınızın sağlık ve konforunu korumayı ve arttırmayı amaçlamaktayız.

Literatüre gelen yeni bilgileri takip ederek güncel ve doğru yöntemleri uygulamaya çalışmaktayız. Önceliklerimiz bilimi ve teknoloji ışığında büyümek, üretmek ve gelişmektir.

Hayvan severlere her zaman kapılarımızın açık olduğunu vurgulayarak, değerli dostlarımızı Etimesgut Eryaman/Yeşilova’daki veteriner kliniğimize bekliyoruz…

Eryaman Veteriner Kliniği

Eryaman veteriner kliniğinde evcil hayvanınızın aşılarını yaptırabilirsiniz.

Parazitler ve enfeksiyonlar evcil hayvanlarınızın bağışıklık sistemlerini zayıflatır. İşte bu nedenle aşı yaptırmadan önce parazit tedavisi uygulanmalıdır. Parazit tedavisi görmemiş kedi ve köpeklerde yapılan aşılar etkili ve güvenli değildir.

Bazen ölümcül, bazen de bulaşıcı hastalıkları önlemeye aşılar yardımcıdır. Bazı aşılar zorunluyken bazılarının yapılması tavsiye edilir. Yeni yavru köpeğiniz için doğru aşılama programına sahip olmanız önemlidir. Temel aşılar: Canine Parvovirus 2 (CPV) ,Parainfluenza Virüs (CpiV) , Leptospira. Bordatella bronchiseptica, Canine Distemper Virus (CDV) , Canine Adenovirus (CAV 2), Corona ve Kuduz aşısıdır. Karma aşıda; temel aşılarda belirtilen etkenlerin birçoğu yapılmaktadır.

Eryaman Belediyesi Veteriner Kliniği

Hayatımızı paylaştığımız minik dostlarımızı ne kadar gözümüzden sakınsak da bazen önüne geçemediğimiz acil durumlar olabiliyor. Panikle veteriner kliniğine gittiğimiz zaman kedi ve köpeğimize nasıl müdahale edilir, bize maliyeti ne kadar olur, ücretler çok mu pahalı, gibi sorular kafamızı kurcalıyor. Eryaman Umay Veteriner Kliniği olarak bize ulaşan minik dostlarımızla özenle ilgilenirken içiniz ferah olsun. Acil durumlar için 7/24 ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Olur da bize uzaksanız Eryaman Veteriner bölümüyle irtibata geçebilirsiniz. Etimesgut Belediyesi Veteriner Kliniği iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Etimesgut Belediyesi Eryaman Veteriner Kliniği

Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlerinden bir kaçını sizin için derledik.

 • Kuduz hastalığı başta olmak üzere zoonoz hastalıkların yayılmasını, çeşitli bulaşıcı ve salgın hastalıkların önlemini almak, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yürütülmesini sağlamak,
 • Müdürlüğün ana görevlerinden biri olan kuduz ile mücadeleyi Hayvan Sağlık Zabıta Kanununa uygun yürütüp, bu amaçla acil ve normal ekipler kurarak şüpheli kedi ve köpeklerin etkisiz hale getirilmesi, toplanması ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde elimine edilmesini sağlamak.
 • Başıboş hayvanları koruma, kontrol ve rehabilitasyonu için hayvan geçici barınak yapmak, yaptırmak ve işletilmesini sağlamak.
 • Sahipli evcil hayvanların kayıt işlerini yapmak.

Devamını ve orijinalini belediyenin internet sitesinde bulunan “Müdürlüğümüzün Görevleri” yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Eryaman Veteriner Klinikleri

Eryaman, Ankara‘nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir. Aynı zamanda bu mahalle ve diğer 11 mahalleden oluşan semtin de adıdır. Eryaman semti, Etimesgut ilçesine bağlı, Altay, Eryaman, Şehit Osman Avcı, Tunahan, Şeker, Güzelkent, Göksu, Şeyh Şamil, Devlet ve Yavuz Selim mahalleleri ile Ata Mahallesi’nin birleşiminden oluşmaktadır. Yeşilova Mahallesi’nin demiryolu hattının kuzey kısmı da genelde bu semt ile anılır. Umay Veteriner Kliniği de Eryaman semtinde bulunmaktadır. Bütün Ankara’ya hizmet vermekteyiz. Sadece düzenli kontrolden ziyade tam teşekküllü kliniğimde minik dostlarımız için her türlü müdahale imkanımız vardır. Bize ulaşmak için buraya tıklayınız.

Eryaman Özel Veteriner Kliniği

Eryaman semtinin değerli sakinleri, minik dostlarımızın bakımları, sağlıkları ve en önemlisi onların mutluluğu için içinizin rahat edeceği güvenebileceğimiz bir klinik arıyorsanız Umay Veteriner Kliniği tam da size göre. Bütün Ankara’ya hizmet vermemizin dışında komşumuz olan siz değerli Eryaman Sakinlerine, “komşu” indirimi uygulamaktayız. Önceliğimiz minik dostlarımızdır.

Eryaman Veterinerler

Eryaman Umay Veteriner Kliniği olarak son zamanlarda gündem olan mikroçiplerden bahsedelim. Mikroçip aslında basit bir dille aynı biz vatandaşların kullandığı T.C. kimlik numarası gibi benzersiz bir kimlik numarası taşıyan basit elektronik devrelerdir. Çipteki numara benzersiz tanımlayıcıdır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sistemine TC kimlik numaranız üzerine işlenir. Türkiye’deki tüm veteriner klinikleri tarafından erişilebilir. Bu numara sayesinde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sisteminde minik dostumuzun özel bilgileri ile sahibinin bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Yani bu çipler vasıtasıyla minik dostumuza bir kimlik kazandırmış oluruz. Bu sebeple mikroçipin boyutu son derece küçüktür, yaklaşık bir pirinç tanesi kadardır. Evcil hayvanların deri altına implant edilir. Bu sebeple implant işlemi yapıldıktan sonra evcil hayvanlarımız, mikroçipin varlığını hissetmezler. Köpekler 2021 yılının sonu, kediler ve gelincikler içinse 2022 yılının sonuna kadar mikroçip uygulaması yasal zorunluluk haline gelmiştir.

Eryaman İhtisas Veteriner

Eryaman Umay Veteriner Kliniğimizde uzman veteriner hekimlerim tarafından kedi, köpek ve diğer evcil hayvanların; deri, göz, kulak, paraziter, bakteriyel ve viral hastalıklar, sindirim ve solunum hastalıkları, üriner ve jinekolojik hastalıkları ve acil müdahale durumlarını hızlı teşhis ve acil tedavi edilebilmektedir.
Birçok hastalıkla ilgili erken teşhis, iyi yapılan muayene ile tespit edilmektedir. Hastalarımız detaylı bir şekilde muayene edilir. Nabız, kalp ve solunum sayıları ölçülür. Ateşine bakılır. Kilo takibi ve gerekliyse yardımcı muayeneler (bilgisayarlı röntgen, hemogram vb.) yapılır.

Eryaman Veteriner Sağlık Merkezi

Dostlarımızın sağlıkları hepimiz için önemli, o yüzden Kliniğimizin bir diğer adı Sağlık Merkezidir. Onların sağlık sorunlarıyla mücadele edebilmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için kliniğimizde bulunan bölümler başlıca şunlar;

 • Dahiliye
 • Cerrahi
 • Aşılama
 • Doğum & Jinekoloji
 • Teşhis & Tedavi
 • Yerinde Müdahale ve Aşılama Hizmeti
 • Mikroçip Uygulaması
 • Yoğun Bakım Ağız ve Diş Sağlığı
 • Göz Sağlığı
 • Pet Pansiyon
 • Pet Kuaför

Veteriner Eryaman

Yerinde müdahale ve aşılama hizmetimiz bulunmaktadır. Randevu için iletişime geçin.

Concept Eryaman Veteriner

Evcil hayvanlarınızın konforlarını ve tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Evcil hayvanınızı stressiz bir konaklama sağlamak için pansiyonumuzda kedi ve köpekler ayrı ortamlarda konaklarlar. Ayrıca Tıraş işlemi özellikle kedilerde sedasyon altında yapılmaktadır. İşlem sonrası antidot uygulanarak sedasyonun yarattığı etkiler tamamen ortadan kalkar. Makine tıraşı, ilaçlı banyo (bit, pire enfestasyonlarında) ve banyo hizmetimiz de bulunmaktadır.

Minik dostunuzun tıraşı ve ilaçlı banyo yada banyo işlemleri için kliniğimizle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz

Eryaman Belediye Veteriner

Yavru köpek aşı takvimi

7 haftalık: Dışkı muayenesi + antiparaziter tedavi

8 haftalık: Karma 1

9 haftalık: Bordatella bronchiseptica 1

10 haftalık: Corona 1

11 haftalık: Karma 2

12 haftalık: Bordatella bronchiseptica 2

13 haftalık: Corona 2

14 haftalık: Kuduz

Kediler için temel aşılar tüm yetişkin ve yavru kedilere uygulanması gereklidir. Sık karşılaşılanan hastalıklara karşı koruma sağlar. Aşılama takviminde yer alan temel aşılar karma, kuduz ve lösemi aşısı olarak sıralanmaktadır.

Yavru kedi aşı takvimi

6-8 haftalık: Dışkı muayanesi + antiparaziter tedavi

8-10 haftalık: Karma 1

9-11 haftalık: Lösemi 1

10-12 haftalık: Karma 2

11-13 haftalık: Lösemi 3

12- 14 haftalık: Kuduz

Eryaman Umay Veteriner Kliniği

Kliniğimizdeki son teknoloji cihazlarımız ve anlaşmalı dış laboratuvar hizmetleri ile doğru teşhis ve tedaviyi amaçlamaktayız.

Bu hizmetler:

 • Hemogram

Hastadaki enfeksiyon, anemi ve bağışıklık durumu gibi değerleri gözlemlememizi ve hastalığı tespit etmemizi veya uygun tedaviyi seçmemizi sağlamaktadır.

 • Hızlı Testler

Köpek gençlik hastalığı olarak bilinen Canine Distemper, kedi gençlik hastalığı Feline Distemper, FIP, kedi AIDS hastalığı FIV, kedi lösemi hastalığı FELV, Toxoplasma, Ehrlichiosis testleri bunlardan bir kaçı.

 • Dışkı Muayenesi

Fuelleborn Flotasyon Tekniği ile dışkıdaki parazit yumurtaları teşhis edilir. Özellikle parazit enfeksiyonlarının tespitine yönelik muayene, dışkı muayenesi sayesinde yapılır.

 • İdrar Muayenesi

İdrar kanalında oluşan struvit, oksalat gibi kristaller, idrar yolu enfeksiyonlarını uyguladığımız bu idrar tahlilleri ile teşhis edilebilir.

 • Mikroskobik İncelemeler

Bazı parazit enfeksiyonları (uyuz, babesiosis vb) teşhis etmek için izlediğimiz yol deri kazıntısı, kan frotisi gibi muayenelerle mümkündür.

 • Dijital Röntgen (CR)

Dijital Röntgen teknolojisiyle kemik, organ ve yumuşak doku patolojilerinin gerçek ebatları bilgisayar ortamında kolaylıkla belirlenir. Normal radyografik görüntülerde fark edilemeyen bazı ayrıntılar daha yüksek kalitede ve anında tespit ediliyor. Bunlara ek olarak kalça çıkığı değerlendirmeleri ve kalp büyümesi gibi tanılar için özel ölçümler de bulunmaktadır.

Eryaman’da Veteriner

Acil Durumlarda izlediğimiz yollar şunlardır;

Öncelikle hızlıca elle muayene yapıyoruz. Ardından röntgen geliyor. Elle kırık hissettiysek, o bölgede çekim yapıyoruz. Akciğerleri dinliyoruz eğer hırıltı sesi duyulursa, diyafram yırtığı olabiliyor. Bu seçeneği elemek için de röntgen kullanıyoruz. Bunları röntgen sayesinde görüyoruz.

Röntgen sonrasında ise detaylı tahliller yapıyoruz, tahlil sonuçlarına göre iç kanama riskini görüyoruz. Tahliller yapmamızın sebebi röntgende iç kanamanın net şekilde görülememesi. Bu yüzden bazı vakalarda çok fazla kanama oluyor bu da net olmayan bir görüntü oluşturuyor, yanıltabiliyor. Bazen ilk başlarda iç kanama olmuyor, daha sonra başlıyor. Bunun gibi durumlarda da röntgende temiz fakat daha sonralarında başlayan kanamayı tespit etmek zorlaşır. Bu nedenle kan tahlilleri yaptırmayı mutlaka öneriyoruz. Sonraki aşama ise biyokimya tahlilleri. Biyokimya tahlillerinde iç organlarda hasar olup olmadığını net şekilde görebiliyoruz. Şayet sorun varsa, vakit kaybetmeden hemen tedavi etmeye başlıyoruz. Bunlara ek kanama durdurmak için kullandığımız iki iğnemiz var, altı saat arayla yapılıyor. İlk doz klinikte hemen yapıyoruz. Özellikle bir travma geçirmiş ama kazayı hasar almadan atlatmış gibi görünen hayvanların ikinci doz iç kanama iğnesini kesinlikle atlamamak lazım.

Eryaman Veteriner Kliniği Belediye

Evcil hayvanlarımızı düzenli ağız bakımını yaptırmak esasen ağız sağlığını korumanın en etkin yoludur. Bu sebeple bakımlarını ihmal etme halinde diş etleri, dişler, dil dahil tüm ağız florasını olumsuz etkileyebiliyor, bu sebeple ağız ve diş hastalıklarının oluşumuna zemin hazırlıyor.

Minik dostlarımızda 2 yaşından itibaren düzenli bakım yapılmaması halinde çeşitli diş ve diş eti hastalıkları görünmeye başlar.  Bu yüzden en sık karşılaştığımız rahatsızlık diş taşlarıdır. Aslında en çok diş taşlarına dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle evcil hayvanınızın dişlerinde görülen diş taşlarının özel ekipmanlarla ve uzman bir veteriner hekim tarafından hijyenik ve dikkatli temizlenmesi gereklidir.

Göz muayenesinde ise uygulanan muayenelerden detaylı bahsedersek; Gözün çıplak göz ile muayenesi, floresan test ile korneanın muayenesi, dijital oftalmoskop ile retinanın muayenesi göz muayenelerimiz arasındadır. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz bazı operasyonlar ise Göz kapakları ve konjiktiva cerrahisidir. (entropium, ektropium, harder bezi hipertrofisi vb.)