Hizmetlerimiz

Sevimli dostlarımızın sağlık durumlarını özenle takip ediyoruz, zamanı gelen aşılarını yapıyoruz, muayene, tanı ve tedavide bilim ve teknolojiyi üst seviyede kullanıyoruz.

Dahiliye

Kliniğimizde kedi, köpek ve diğer evcil hayvanların hekimlerimiz tarafından deri, göz, kulak, paraziter, bakteriyel ve viral hastalıklar, sindirim ve solunum hastalıkları, üriner ve jinekolojik hastalıkları ve acil müdahale gerektiren durumları teşhis ve tedavi edilebilmektedir.İyi yapılan muayenede birçok hastalıkla ilgili erken teşhis yapılabilmektedir. Hastalarımız detaylı bir şekilde muayene edilir. Nabız, kalp ve solunum sayıları ölçülür. Ateşine bakılır. Kilo takipleri yapılır ve gerek görülürse yardımcı muayene yöntemleri (bilgisayarlı röntgen, hemogram vb.) uygulanır.

Cerrahi

Kliniğimizde;Genel Cerrahi Operasyonları: Yara, mide barsak operasyonları, yabancı cisim, tümör uzaklaştırılması, amputasyon, idrar kesesi taşları ve diğer yumuşak doku operasyonlarıDoğum ve Jinekolojik Operasyonlar: Kısırlaştırma operasyonları, pyometra ( rahim iltihabı ) operasyonu, kriptorşidiOrtopedik Operasyonlar: Her türlü kırık operasyonları, pin veya plaka uygulaması

Aşılama

Evcil hayvanınızın aşılarını yaptırmaya başlamadan önce parazit tedavisi uygulanmalıdır. Paraziter enfeksiyonlar dostlarınızın bağışıklık sistemlerinin zayıflamasına neden olur. Parazit tedavisi yapılmamış kedi ve köpeklerde yapılan aşılar etkili ve güvenli değildir.Aşılar, bulaşıcı ve bazen ölümcül olan hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Bazı aşılar zorunluyken bazılarının yapılması tavsiye edilir. Yeni yavru köpeğiniz için doğru aşılama programına sahip olduğunuzdan emin olmanız çok önemlidir. Temel aşılar: Canine Parvovirus 2 (CPV) , Canine Distemper Virus (CDV) , Canine Adenovirus (CAV 2) Parainfluenza Virüs (CpiV) , Leptospira. Bordatella bronchiseptica, Corona ve Kuduz aşısıdır.Temel aşılarda belirtilen etkenlerin birçoğu Karma aşı olarak yapılmaktadır.

Doğum & Jinekoloji

Kliniğimizde kısırlaştırma operasyonları, sezaryen operasyonları, doğuma yardım ve diğer tüm jinekolojik müdahaleler uygulanmaktadır.

Teşhis & Tedavi

Kliniğimizdeki son teknoloji cihazlarımız ve anlaşmalı dış laboratuar hizmetleri ile doğru teşhis ve tedaviyi amaçlamaktayız.

İdrar Muayenesi

İdrar tahlilleri ile idrar yollarında oluşan struvit, oksalat gibi kristaller, idrar yolu enfeksiyonları teşhis edilebilir.

Hızlı Testler

Canine Distemper(Köpek gençlik hastalığı), Feline Distemper(Kedi gençlik hastalığı), FIP(Feline Infectious Peritonitis), FIV(Feline Immunodeficiency Virus-Kedi AIDS Hastalığı),FELV(Feline Leukemia Virüs-Kedi Lösemi Hastalığı), Toxoplasma, Ehrlichiosis

Dışkı Muayenesi

Özellikle parazit enfeksiyonlarına yönelik muayene yapılmaktadır. Fuelleborn Flotasyon Tekniği ile dışkıdaki parazit yumurtaları teşhis edilmektedir.
Kedi Köpek Bakımı Veteriner

Hemogram

Hastadaki enfeksiyon, anemi, bağışıklık durumu gibi parametreleri değerlendirmemizi sağlamaktadır.

Mikroskobik İncelemeler

Deri kazıntısı, kan frotisi gibi muayenelerle bazı parazit enfeksiyonları (uyuz, babesiosis vb) teşhis etmek mümkündür.

Yerinde Müdahale ve Aşılama Hizmeti

Yerinde müdahale ve aşılama hizmeti için randevu alabilirsiniz

Mikroçip Uygulaması

Çipteki benzersiz tanımlayıcı numara, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sistemine TC kimlik numaranız üzerine işlendiği zaman Türkiye’deki tüm veteriner klinikleri tarafından erişilebilir hale gelir. Bu numaralar sayesinde kayıtlı olunan sistemde hayvanın özel bilgileri ile sahibinin bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Yani bu çipler vasıtasıyla kaybolması muhtemel hayvana bir kimlik kazandırılmış olur. Böylece olası bir kayıp durumunda evcil hayvanın tespiti daha kolay bir şekilde yapılacaktır.Köpekler için 2021 sonu, kediler ve gelincikler için ise 2022 sonuna kadar mikroçip uygulaması yapılması yasal zorunluluk haline gelmiştir.

Yoğun Bakım

Acil durumlar, Trafik kazası, Operasyon sonrası;Gerekli durumlarda evcil hayvanlarınıza göre özel olarak ayarlanabilen yoğun bakım kabinlerinde tedavileri yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı

Evcil hayvanlarımızın ağız sağlığını korumanın en etkin yolu düzenli bakımdan geçmektedir. Bakımların ihmali halinde diş etleri, dişler, dil dahil tüm ağız florasını etkileyebilir, bu da ağız ve diş hastalıklarının oluşumuna zemin hazırlar.Kedi ve köpeklerde 2 yaşından itibaren çeşitli diş ve diş eti hastalıkları oluşmaya başlar. Bunlardan en sık karşılaşılan diş taşları en çok dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.Evcil hayvanınızın dişlerinde oluşan diş taşlarının özel aletlerle, uzman bir hekim tarafından hijyenik olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Dijital Röntgen (CR)

Dijital Röntgen teknolojisiyle kemik, organ ve yumuşak doku patolojilerinin gerçek ebatları bilgisayar ortamında kolaylıkla belirlenebilir. Normal radyografik görüntülerde farkedilemeyen bazı ayrıntılar daha yüksek kalitede ve anında tespit edilir. Bunların yanı sıra kalça çıkığı değerlendirmeleri, kalp büyümesi gibi tanılar için özel ölçümler bulunmaktadır.

Göz Sağlığı

Gözün detaylı muayenesi: Gözün çıplak göz ile muayenesi, floresan test ile korneanın muayenesi, dijital oftalmoskop ile retinanın muayenesi göz muayenelerimiz arasındadır. Göz kapakları ve konjiktiva cerrahisi (entropium, ektropium, harder bezi hipertrofisi vb.) kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonlar arasındadır.
m6-tab-3.jpg

Pet Pansiyon

Evcil hayvan pansiyonumuzda kedi ve köpekler ayrı ortamlarda kalmakta, bu sayede evcil hayvanınız stressiz bir şekilde konaklamaktadır.

Pet Kuaför

Tıraş işlemi özellikle kedilerde sedasyon altında yapılmaktadır. İşlem sonrası antidot uygulanarak sedasyonun yarattığı etkiler tamamen ortadan kaldırılır.Makine Tıraşı;İlaçlı Banyo (bit,pire enfestasyonlarında)· Banyo;Tıraş ve banyo işlemleri için kliniğimizi arayarak randevu alabilirsiniz…

Profesyonel Veteriner Kliniği

Umay Veteriner Kliniği Ankara Etimesgut ve Eryaman bölgesinde hizmet verir. Bununla Birlik acil olan tüm ihtiyaçlarınız için iletişim kaynaklarını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Bütün İlgimiz
Minik Dostlarımız için

Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam Sürmeleri için Elimizden Geleni Yapmaya Devam Ediyoruz.

MİNİK DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ.

Hijyene, bilim ve teknolojideki gelişmelere önem veriyoruz. Amacımız sevimli dostlarımızın sadece muayenesini, tedavisini yapmak değil. Bunları yaparken onların rahat ve mutlu olmalarını da amaçlıyoruz.