umay Logo

Neredeyiz

Etimesgut ve Sincan

+90 552 714 29 98 - +90 507 788 13 08

Yenimahalle Ortopedist Veteriner

Yenimahalle

Yenimahalle Ortopedist Veteriner

Yenimahalle Ortopedist Veteriner

Yenimahalle ortopedist veteriner kliniği uzun yıllardır Yenimahalle’daki ofisinde siz değerli dostlarımıza hizmet vermektedir. Bilgili, sevecen ve samimi tavrı, tüm hayvan severler arasında başarılı bir doktor olarak adını duyurmasını sağlamıştır. Her biri alanında uzman veterinerler haftanın 6 günü donanımlı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bununla beraber uzman ekibimiz sayesinde en profesyonel cihazlara sahibiz. Alanında uzman ekip ve geniş bir tecrübeye sahip olan veteriner hekimlerimiz Umay Veteriner Kliniğinde! Bu yüzden sizlere en iyi hizmeti verebilmek için kalite standartlarımız en üst düzeyde!

Yenimahalle ortopedist veteriner  Kliniği, sevgili dostlarımıza kaliteli tıbbi hizmetler sunmak, sağlıklı yaşamlarını sağlamak, çalışanlarımız ve arkadaşlarının yaşamlarını iyileştirmek amacıyla hizmet vermektedir. Hayvan sevgisini her daim içerisinde bulunduran yapımızla sürekli olarak dostlarımızın sağlığını ön planda tutuyoruz. Bütün gerekli tüm tedavi alternatiflerini sunuyor, değerli arkadaşınız için en uygun hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Kliniğimizde;

 • genel muayene
 • acil bakım
 • aşı hizmetleri
 • ağız ve diş hijyeni
 • laboratuvar hizmetleri
 • ortopedi hizmetleri
 • hayvan bakımı
 • sterilizasyon
 • röntgen
 • ultrason
 • genel cerrahi
 • gebelik teşhisi
 • hormon testi
 • kulak ve göz sağlığı
 • enfeksiyon testi
 • yoğun bakım
 • gaz anestezi
 • biyokimya
 • hemogram

analizleri yapılmaktadır. Dolayısı ile tam ekipmanlara sahibiz. Yenimahalle Veteriner iletişim numaraları ile günün her saati evcil hayvan sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Evcil Hayvan Hastalıklarına En Uygun Tedavi Seçenekleri 

Ortopedik hastalıklar, köpeklerde ve kedilerde en sık görülen hastalıklardır. Kliniğimizde en sık karşılaştığımız ve tedavi ettiğimiz diğer olgular besin alerjileri, dermatit, egzama, mantar enfeksiyonları ve ektoparazitlerdir. Bu gibi durumlarda evcil hayvan sahipleri tarafından yapılacak gözlemler hastalığın erken teşhisi için önemlidir. Bu nedenle hijyenik koşullarda düzenli olarak bakımı yapılan, aşılanan ve doğru mama ile beslenen hayvanlar bu hastalıklara karşı daha dirençlidir. Yenimahalle ortopedist veteriner Kliniği olarak siz değerli hayvan dostlarımıza dermatolojik durumların en iyi şekilde tavsiye, değerlendirme ve tedavisini sağlamak için çalışıyoruz.

Kulak hastalıkları, genellikle geç saatlere kadar fark edilmeyen, kedi ve köpeklerde ciddi sorunlara neden olan kalıcı hastalıklardır. Bu yüzden evcil hayvan sahiplerinin düzenli izleme ve temizlik yapmamaları bu hastalıkların önünü açmaktadır. Yenimahalle ortopedist veteriner Kliniğimizde kulak hastalıkları tedavi ve kontrolü, kulak cerrahisi ve yabancı cisim çıkarılması gibi tüm işlemler uzman ekibimiz tarafından özenle yapılmaktadır. 

Diş ve Diş Eti Hastalığı

Diş ve diş eti hastalıkları köpeklerde ve kedilerde en sık görülen hastalıklar arasındadır. Beş yaşından büyük kedilerin %55’inin ve köpeklerin %80’inin profesyonel tedavi gerektiren diş problemlerine sahip olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple diş ve diş etlerinin tedavi edilmeyen hastalıkları gelecekte çok ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verdiği bilinen bir gerçektir. Bunlardan bazıları;

 • Ağrı ve oral enfeksiyon
 • Diş kaybı
 • Hastalığın ana organlarda gelişme riskidir.

Dolayısı ile hayvan sağlığı insan sağlığı kadar önemlidir. Bu, yaşam kalitesinin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenlerle Yenimahalle ortopedist veteriner Kliniğimizde sevgili dostlarınızın düzenli kontrollerini ve diş tedavilerini yaptırabilirsiniz. Veteriner hekimlerimizin diş kusurlarını tedavi ederken kullandığı tedavi protokolü ile medikal tedavide ilerlemeler kaydedilmiştir. Ayrıca diş hekimlerimiz diş çekimi ve diş taşı temizliği de yapmaktadır.

Yenimahalle Hayvan Hastanesi 

Yenimahalle hayvan hastanesi  haftanın her günü steril ameliyathanemizde gerekli cerrahi işlemler yapılmaktadır. Temel olarak ameliyatlarımızda uyku en doğru anestezi ile en az uyku ile sağlanır. Bu sayede kedi ve köpekleriniz operasyondan sonra en kısa sürede eski hallerine dönecektir. Bu yüzden hayvan yaşamına saygı duyarak sunduğumuz veterinerlik hizmetimizde kalite ve güvenilirliğin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz. Bize emanet edilen sevimli dostlarımızın hayatlarını en iyi şekilde sürdürmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. 

Umay veterinerlik olarak mesleki tecrübemizi teknolojinin imkanları ile birleştirerek en doğru tanıyı ve ardından en iyi tedaviyi sağlamak birinci önceliğimizdir. Teşhis laboratuvarımızı ve bilgisayarlı röntgen görüntüleme sistemimizi kullanarak sorunları mümkün olduğunca doğru bir şekilde teşhis etmek için çalışıyoruz. Ayrıca gerektiğinde ameliyatları gerçekleştirmek için uzman doktorlarla çalışıyoruz. Koruyucu hekimlik için ürettiğimiz aşılar ve parazit önleyiciler ile minik dostlarımızın yanı sıra halk sağlığını da koruyoruz. Yenimahalle Veteriner iletişim kanallarını kullanarak 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Yenimahalle Hayvan Hastanesi Tedavi ve İç ve Dış Parazitlere Karşı Koruma

Kedi ve köpeklerimiz evde veya dışarıda sürekli parazit tehdidi altındadır. Birçok çalışma, evde tutulan ve parazit tedavisi görmemiş evcil hayvanların %75’inde parazitlerin bulunduğunu göstermiştir. Bu sebeple parazitler sadece sevgili arkadaşınızın sağlığını tehdit etmekle kalmaz, insanlarda ekinokok, toksoplazmoz vb. birçok hastalığa neden olur. Bu nedenle Yenimahalle hayvan hastanesinde kedi ve köpekler 2 ayda bir düzenli olarak parazitlere karşı aşılanmaktadır. Aşı randevuları sizin adınıza SMS ile gönderilir, takip edilir ve bilgilendirilir.

Yenimahalle Hayvan Hastanesi-Muayene, Teşhis ve Tedavi

Yenimahalle hayvan hastanesi olarak sevgili dostlarınız için en iyisini diliyoruz. Birçok hastalıkta düzenli kontroller ve muayeneler hastalığın erken evrelerinde müdahale etme imkanı sunar. Bunun için öncelikle veteriner kliniğimize getirdiğiniz kedi, köpek, kuş ve egzotik hayvanları detaylı bir şekilde inceleme imkanı sunuyoruz. Arkadaşlarınızın sağlığı için düzenli kontroller önemlidir. Doğru teşhis ve düzenli kontrollerin hayat kurtardığını unutmayın.

Yenimahalle hayvan hastanesi, çalışanlarımızın ve insanların gerçek dostlarının hayatlarını daha konforlu hale getirmek ve sizlere kaliteli tıbbi hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. En son tedavi seçeneklerini sunarak tüm alternatifleri değerlendiriyor, dostunuz için en uygun hizmeti, sağlığını ve rahatını ön planda tutarak almanızı sağlıyoruz. Arkadaşlarınızın aşı ihtiyaçları evinizde ve işinizde icra edilirken, klinikte olmak istemeyen hastalarımıza kendi ortamlarında tedavi imkanı sunuyoruz.

Evcil Hayvanınız İçin En İyi Oyuncaklar Yenimahalle Pet Shop’ta

Evdeyken bu oyuncaklarla oynayarak kedinizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Evcil hayvan mağazası malzemeleri, oyuncaklar ve benzeri eşyaları seçerken, kedinizin veya köpeğinizin bu oyuncaklarla oynarken risk altında olup olmayacağını düşünmek önemlidir. Bundan dolayı köpekler için evcil hayvan dükkanı oyuncakları, kedi oyuncaklarından biraz farklıdır. Köpeklerin kedilerden daha çok sahipleriyle oynaması gerekir. Özellikle gün içinde evden uzakta olanlar için, köpeklerinin büyümesi ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürmesi için düzenli oyun ve yürüyüşlere ihtiyacı vardır. 

Köpeğin gelişimi ve tuvalet ihtiyacının karşılanması için oldukça önemli olan bu yürüyüşlerin yanı sıra köpeklere özel yapılmış oyuncaklarla da köpeğinizin ağız ve diş sağlığını koruyabilirsiniz. Bu, içgüdüsel olarak dişlerini ısıran ve kaşıyan köpekler için büyük bir ihtiyaçtır. Köpeklerinizle eğlenceli vakit geçirebilir ve oyun için özel olarak yapılmış oyuncaklarla ağızlarını koruyabilirsiniz. Ayrıca köpekler için özel olarak tasarlanmış eğitim oyunları içeren oyuncaklar satın alarak köpeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu yüzden özellikle bu tür oyunların sonunda onlara yemek vererek onları eğitebilirsiniz.

Evcil Hayvanlarda Gebelik Süreci Kontrolleri ve Jinekoloji

İleri teknikler yardımıyla her türlü hastalıkların teşhis, tedavi ve operasyonları, dişi hayvanlarda meme bezlerinin sterilizasyonu ve hastalıklarının yanı sıra doğum, sezaryen ameliyatları başarı ile gerçekleştirilmektedir. Yenimahalle hayvan hastanesi cerrahi alanında ileri teknikler kullanılarak her türlü yumuşak doku ameliyatları, onkoloji ameliyatları, travmatoloji ve ortopedik ameliyatlar yapılmaktadır.

Koruyucu Bakım Hizmetleri

Deneyimli Yenimahalle hayvan hastanesi hekimlerimiz evcil hayvanlarımızı muayene etmekte ve evcil hayvan severler yeni sahip oldukları evcil hayvanlar hakkında bilgilendirilmektedir. Oysa ki, günümüzde. Evcil hayvanlarımız için erken teşhis yönteminin önemi hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle düzenli olarak muayene edilen evcil hayvanlarda oluşan hastalıkların erken teşhisi ile hastalığın ilerlemesini önlenir. Bu yüzden Hastalığı yavaşlatmak ve tedavi etmek mümkündür.

Kedi köpek ve diğer tüm evcil hayvanlar ile ilgili bilgi alabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda online olarak sipariş verebileceğiniz kedi köpek mamaları da mevcut. Tüm bunlarla birlikte özel olarak kullandığınız bir ilaç yada bakım seti varsa özel olarak arayabilir ve sipariş verebilirsiniz. Böylece Sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için uzman ekibimiz 724 destek sunuyor. Yenimahalle Ortopedist Veteriner bizim mesleğimiz tedavi edici tıptan önce koruyucu hekimlik olarak tanımlanmaz. Diğer bir deyişle, evcil hayvanlarımız hastalanmadan önce gerekli önlemleri almak, uygun bakım ve prosedürler konusundaki bilgimizi sizlere aktarmak temel görevimizdir. Bu nedenle kliniğimizde evinizdeki dört ayaklı bebekler hakkında daha fazla bilgiyi telefon, e-posta vb. yollarla öğrenebilirsiniz.

Laboratuvar Hizmetleri

Kliniğimizde laboratuvar cihazları için güvenilirliği dünya çapında kanıtlanmış cihazlar tercih edilmektedir. Veterinerlerimiz kan, idrar ve dışkı örneklerini hızlı bir şekilde analiz eder ve kısa sürede sonuç alır. Böylece cilt kazıma, antibiyogram kültürü ve biyopsi de yapılır.

Yenimahalle Hayvan Hastanesi Olarak Tüm Hizmetlerimiz

 • Göz hastalıkları
 • Kulak hastalıkları
 • Ortopedik hastalıklar
 • Dermatolojik hastalıklar
 • Operasyonlar.
 • Ağız ve diş sağlığı
 • aşılama
 • Önleyici ilaç
 • Laboratuvar Hizmetleri
 • Röntgen
 • Pet shop/evcil hayvan bakım salonu
 • Evcil hayvan veteriner hizmeti

Doğru yaklaşım ve doğru teşhis ile tutarlı tedavi mümkündür. Evcil hayvanlarımızda gerektiğinde kullanıldığımız;

 • kapsamlı muayeneler
 • laboratuvar tetkikleri
  • (örn. kan sayımı, biyokimya, dermatolojik muayeneler, hastalık testleri, mikroskobik incelemeler) ve
  • Radyolojik incelemeler (örn. X-ışınları, ultrason) yapıyoruz.

Aşılama ve Parazit Önleyici Müdahaleler

Evcil hayvanlarımızın bizimle birlikte uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesi bazı kriterlere bağlıdır. Bu yüzden düzenli sağlık kontrolleri, parazite müdahalelerin doğru kontrolü ve aşılama programları ile sağlanır. Minik dostlarımız zamanla hastalıklara karşı gerekli aşıları alacaklardır. Bu bağlamda Umay Veteriner Kliniği, arkadaşlarımızın ihtiyacı olan tüm aşıları ve parazit önleyici müdahaleleri sağlamakta ve ayrıca aşı programlarını düzenli olarak takip etmektedir.

Yenimahalle Evcil Hayvan Özel Beslenme Gıdaları

Kedi ve köpeklerimizin türlerine uygun beslenmeleri önemlidir. Evcil hayvanların yaşlarına, boy/kilo oranlarına ve vücut kitle indeksi hesaplama sonuçlarına göre beslenmeleri anlamına gelmektedir. Kliniğimiz evcil hayvanınız için özel beslenme programları ve birinci sınıf mamalar sunmaktadır. Bundan dolayı iyi yemek sadece istediğiniz ve yemek için yeterli değildir. Daha fazla bilgi için doktorumuzla iletişime geçebilirsiniz. Kliniğimizde evcil hayvanlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayan evcil hayvan ürünleri de satın alabilirsiniz.

Genel ve Özel Cerrahi

Küçük dostlarımız yapısal sorunlar, aralarındaki anlaşmazlıklar, trafik kazaları veya bazı hastalıklar nedeniyle zaman zaman ameliyata ihtiyaç duyarlar.

Kliniğimizde tüm genel cerrahi işlemler ve özel cerrahi işlemler titizlikle ve dikkatlice ele alınır. Bundan dolayı hastalanan ve tedaviye ihtiyaç duyan tüylü dostlarımız alanında uzman veteriner hekim kontrolünden geçer. Böylece tanı ve tedavi oldukça doğru ve kolay ilerler. Detaylar için lütfen arayınız.

2022 Yenimahalle Veteriner Ücret Tablosu

Ankara Veteriner Odası tarafından 2022 yılı veteriner ücretleri. Her yıl olduğu gibi yeni bir yılın başlamasıyla birlikte açıklandı. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu tutarlar asgari ücret tarifesidir. Bu sebeple her veteriner kliniğinde fiyatlar farklı durumda olması olasıdır.. Evcil hayvanınızı getirebileceğiniz veteriner kliniğinde geçerli olan oranlar, bölgenizin veteriner kurulu tarafından yıllık olarak açıklanmaktadır. Sabit veteriner fiyatları, ilgili kurumların temel (asgari) fiyatlarıdır. 

Bazı klinikler bu ücretlere ek ücretler ekleyebilirken, diğer klinikler yalnızca listelenen oranları uygular.  Yenimahalle Ortopedist Veteriner olarak Ankara’da kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu hissediyoruz. Bu sebeple Türkiye’nin en iyi hizmetini vermek için sürekli olarak kendimizi güncelliyoruz. Yani kalitemiz en üs düzeyde! Muayene ve klinik ücretleri, görüntüleme ve teşhis (örn. Röntgen, tomografi, MR, ultrason, endoskopi) ücretleri, kedi ve köpek aşı fiyatları, parazit tedavisi fiyatları, Kedi, köpek, cerrahi ve veteriner diş hekimliği gibi bölümlerin asgari ücretleri için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yenimahalle Ortopedist Veteriner

Yenimahalle Acil Veteriner

Evcil hayvanların sürekli hareketi, sahiplerinin sorumluluğunu ikiye katlar. Sürekli oynayan, koşan ve bazen kavga eden küçük arkadaşlarınıza göz kulak olmanız önemlidir. Olumsuz görüntüler, zaman zaman evcil hayvanlara kasıtsız olarak da zarar verir. Bu nedenle en kısa sürede tedavi edilecekleri kliniklere götürülmeleri gerekir. Yenimahalle acil veteriner Kliniği tarafından ihtiyaç duyacağınız acil yardım hizmetlerini 7/24 sunulmaktadır. Bu sebeple evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarının bakımıyla ilgili sordukları sorulardan biri bu konuyla ilgilidir. Aynı şekilde hastaneye gittiğinizde size nasıl uygulanıyorsa evcil hayvanlarınıza da acil tedavi uygulanır. Ayrıca bazı hastalıklar acil tedavi prosedürleri ile tedavi edilmelidir. Bu nedenle evcil hayvanlarınızın acil bakıma ihtiyacı varsa Yenimahalle acil  veteriner  gerekli tüm hizmetleri vermeye hazırdır.

Veteriner Acilinde Ne Yapmak Gerekir?

Evcil hayvanını veterinere emanet etmekten çok korkanlardansanız, veteriner klinikleri arasından doğru seçimi yapmalısınız. Güvenilir evcil hayvanınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu bilen bir veterinere gitmelisiniz. Acil bakım sağlarken, öncelikle hastalığı teşhis etmek gerekir. Hastanın Önce kan testi de dahil olmak üzere birçok test yapmak gerekir. Bir yaralanma varsa, bir röntgen çekilmelidir. Daha sonra hasta sahibine danışılarak en acil tedavi yöntemi kullanılmalıdır. Yenimahalle acil veteriner klinikleri bu kadar profesyonel ve kontrollü adımlar attığında hastaların hayatta kalma şansları çok daha yüksek oluyor.

Güvenilir Yenimahalle Veteriner Kliniği

Hemen hemen her şehirde evcil hayvan severler güvenebilecekleri profesyonel, arkadaş canlısı veterinerler arıyor. Hastalık veya kaza durumunda sizinle ilgilenecek ve yanınızda olacak bir veterinere ihtiyacınız varsa  Yenimahalle acil veteriner Kliniği her zaman yanınızda. 

Veteriner Hekimlikte Cerrahi

Bir veteriner hekim olarak duyarlı olmak gereklidir. Ve mesleğinin gereklerini aynı empati ve şefkatle karşılamak her doktorun görevidir. İnsanlara kıyasla evcil hayvan hastalıklarının çok daha ciddi olduğu söylenir. İşte bu sebeple Veterinerlik cerrahisi birçok yönden en hassas uzmanlık alanıdır. İlaç tedavisi veya çeşitli prosedürler veya ameliyatlar ile tedavisi mümkün olmayan hastaları iyileştirmeyi amaçlar. Bu adresler bakım ve kontrolün yanı sıra hastalıklarının da tedavi edilebildiği bir yerdir. Hasta sahiplerinin tüm süreci bilmesi gerekir. Hasta sahipleri hastalıktan ilk haberdar olanlardır. Bu durumda tedavinin seyri bir veteriner tarafından izlenecektir. Rutin takiplerde hastanın durumu kötüleşirse ameliyat gerekir. 

Veteriner Hekimlikte Cerrahi Müdahaleler Nasıl Yapılmalı?

Veteriner hekimler öncelikle hayvan üzerinde ameliyat yapma konusunda sahiplerine danışırlar. Hastaya ardından gerekli testler yapıldıktan sonra ve hastanın operasyonla baş edip etmediği kontrol etmek gerekir. Ameliyat prosedürü hastanın durumuna göre değişir. Bu yüzden ameliyatın durumu için gerekli olan tedbirleri alıyoruz. Bundan dolayı en başında bilgi veriyoruz. Geliştirme ve restorasyon süreci göz önünde bulunması gerekir. Yani yeterince iyi bulunursa eve gönderilmesi uygun olur. Eve dönen hastalar, rutin rutin kontrollerine müdahale etmemelidir.

Yenimahalle Veteriner İletişim

Yenimahalle Umay Veteriner klinikleri, oda arkadaşlarınıza güvendiğiniz özel yerlerdir. Kendinize güvenmeniz ve değerli dostlarınızı gönül rahatlığı ile teslim etmeniz son derece önemlidir. Bu nedenle bu güzel ve önemli misafirlerimizi kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Yenimahalle Ortopedist Veteriner iletişim. Kalite politikalarımızı en üst düzeyde tutarak hem sektöre yön vermeyi amacımız. Bu yüzden hem de kaliteyi yukarı taşımayı amaçlıyoruz. Evcil hayvanlarınıza yardım etmek için ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmaya hazırız. Evcil hayvanlarınızın bakımı için etkili tedaviler, son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Kliniğimizde üstün teknolojiye sahip olan cihazlara sahibiz. Sürekli olarak teknolojiyi ve yeni bilgileri yakından kontrol ediyoruz. Asıl amacımız en iyi hizmeti en uygun koşullarda ve dünya standartlarında verebilmektir. Ayrıca ekipmanlar konusunda bilgili veteriner hekimleri seçmeye özen göstermelisiniz. Böylece tedavi süreci çok daha kısa sürede olumlu sonuçlar verecek. Yenimahalle Veteriner İletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Yenimahalle Veteriner Hizmetleri ile Hastalıklara Etkili Çözüm

Evinizde yaşayan minik dostlarınızı her ay kontrol ettirmeniz sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Hastalık, yaralanma veya kaza durumunda Yenimahalle’daki veteriner kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Tedavi sırasında evcil hayvan sahiplerinin tüm süreçten ve hangi işlemlerin gerçekleştirildiğinden haberdar olmaları önemlidir. Bu nedenle öncelikle sizi bilgilendirmek ve ardından evcil hayvanlarınızı tedavi etmeye başlamak gerekir. Başta sindirim sistemi olmak üzere tüm metabolizma kontrol edilmeli. Bunun üzerine tedavi gerektiren tüm problemler profesyonel bir şekilde tedavi edilir.

Yenimahalle Veteriner Hangi Sorunları Çözmektedir?

Veteriner kliniği aramaya başladığınızda aklınızda bulundurmanız gereken en önemli detay evcil hayvanınızdır. Evcil hayvanınızın her yönünü profesyonel bir ekibe emanet etmeniz önemlidir. Bu sebeple iç hastalıkları başta olmak üzere. Tüm bölümlerin detaylı bir tesis ve donanıma sahip olduğu kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Yenimahalle Veteriner İletişim numaralarını arayarak, kalp, akciğer, böbrek ve kan hastalıklarına çözümler bulabilirsiniz. Ayrıca hastanın enfeksiyon, romatizma veya alerjik reaksiyon gibi sorunları varsa kısa sürede tedaviye başlanır.